EuroStrings

EuroStrings on Zagrebi kitarrifestivali asutatud esimene klassikalise kitarrimuusika tegevusplatvorm Euroopas, mis kaasab 17 kitarrifestivali. Tegevusplatvorm alustas 2017. aasta novembris ja kuni 2021. aastani kaasrahastatakse seda Euroopa Liidu Loov Euroopa fondi poolt.

Tegevusplatvorm on EuroStringsi festivalide konkursside võitjate jaoks oluline uute võimaluste looja: kontserdireisid Euroopas, haridus- ja koolitusprogrammid toetavad kitarrimängijate erialast arengut, aitavad neil luua edukat rahvusvahelist karjääri ja pääseda uutele turgudele.

Noori tähti kutsutakse üles end proovile panema ja võistlema iga-aastasel EuroStringsi võitjate konkursil, kus neil on võimalus võita rahalisi auhindu ja arendada ülemaailmset karjääri Guitar Foundation of America (USA), Altamira Kitarri Sihtasutuse (Hiina) ja Opus 119 toetusel.

Liikmed

Festival Guitarra Guimaraes, Portugal
Internationales Gitarrenfestival Rust, Austria
Zagreb Guitar Festival, Horvaatia
Szeged Guitar Festival, Ungari
Sarajevo International Guitar Festival, Bosnia ja Hertsegoviina
Twents GitaarFestival, Holland
Nikšić Guitar Festival, Montenegro
Tampere Guitar Festival, Soome
Sofia GuitArt Festival, Bulgaaria
Tallinn Guitar Festival, Eesti
International Guitar Festival Mottola, Itaalia
International Guitar Festival José Tomás, Villa De Petrer, Hispaania
International Guitar Festival Nuertingen, Saksamaa
London Guitar Festival, Inglismaa
Harmonia Cordis International Guitar Festival, Rumeenia
Uppsala Guitar Festival, Rootsi
Paris Guitar Festival, Prantsusmaa

Mida see tähendab Tallinna Kitarrifestivali rahvusvahelisel konkursil osalejale

Võttes osa Tallinna kitarrifestivali rahvusvahelisest konkursist on sul võimalus võita Eurostrings Artist tiitel, millega kaasneb kontsertreis keskmiselt 8le Euroopa kitarrifestivalile ajavahemikus november 2020 kuni oktoober 2021. Iga festival maksab Eurostringsi artisti reisikulud, majutuse, toitlustamise ja esinemistasu, ning võimaldab vaba pääsu kõigile festivali sündmustele.

Kõigi partnerfestivalide konkursside võitjatel on võimalus võistelda omavahel iga aastasel Eurostrings’i konkursil, mille võitjat ootab rahaline preemia 8000€, kontsertreis USAs, mille korraldab GFA ( Guitar Foundation of America ) ja kontsertreis Hiinas, mille korraldavad Altamira Guitar Foundation ja Opus 119.

Kolmas EuroStrings’i artistide konkurss toimub Petrer’is, Hispaanias 21-24 juulil 2020.

Osale Tallinna kitarrifestivali konkursil ja astu esimene samm oma ülemaailmse karjääri alustamiseks!

Eurostrings stipendium

Stipendium on mõeldud majanduslikult vähem kindlustatud/madalama sissetulekuga noortele talentidele, et toetada nende osalemist rahvusvahelistel kitarrikonkurssidel ja meistriklassides. Taotlusvorm on leitav EuroStringsi veebilehelt https://eurostrings.eu enne iga festivali toimumist.

Uue heliloomingu konkurss klassikalisele kitarrile

Konkursi eesmärk on aidata igas vanuses heliloojail leida rahvusvahelist tunnustust. Osalejad peavad olema Euroopa kodanikud või muul moel resideeruma ja tegutsema mistahes Euroopa riigis. Võitjat ootab rahaline auhind ning tema teos esitatakse III Eurostringsi konkursi finaalis.

Festivali kunstiline juht

Tiit Peterson

Korraldaja

Tallinna Kitarrifestival MTÜ

+372 508 6301

tallinnguitarfestival@gmail.com

Festivali ajalugu

Vaata festivali arhiivi