Eurostrings Guitar Night
Itaalia kitarrist Carlo Curatolo omandas klassikalise kitarri põhitõed Pino Forresu, Francesco Taranto ja Stefano Palamidessi käe all. Ta lõpetas 2010. aastal Taranto konservatooriumi “G. Paisiello” maksimumtulemustega ning seejärel omandas muusik 2016. aastal Rooma Sapienza ülikoolis magistrikraadi füüsikas. Oma muusikaõpinguid jätkas Carlo Segovia Kitarriakadeemias Pordenonis (juhendajad Paolo Pegoraro ja Adriano del Sal) ning Chigiana Akadeemias Sienas (professor Oscar Ghiglia). Hetkel osaleb ta Parma Konservatooriumis muusika esitusele ja interpretatsioonile spetsialiseeruvatel kursustel, kus juhendajate seas on Lorenzo Micheli, Stefano Grondona, Giampaolo Bandini, Massimo Felici, Oscar Ghiglia ja Thomas Müller-Pering. Lisaks on ta osa võtnud Carlo Domeniconi, Judicael Perroy, Jorge Cardoso, Leo Brouweri ja Carlo Marchione meistriklassidest.
Curatolot on tunnustatud auhinnaliste kohtadega rohkem kui kolmekümnel rahvusvahelisel konkursil nii Itaalias kui ka välismaal, nende seas:
2018. aastal võitis Carlo Tallinna Kitarrifestivali rahvusvahelisel konkursil II koha ja publikupreemia. Ainuüksi 2019. aastal saavutas ta esikoha Twents’i kitarrikonkursil Hollandis, Mottola rahvusvahelisel kitarrikonkursil Itaalias ning Sevilla kitarrikonkursil Hispaanias. Ta on valitud osalema EuroStrings artistina prestiižses projektis “EuroStrings European Guitar Festival Collaborative” aastaks 2020.
Carlo Curatolot on aastast 2006 kutsutud esinema mitmetele kultuurisündmustele nii solistina kui ka ansamblikoosseisus. Ta on andnud soolokontserte Itaalias, Austrias, Portugalis, Slovakkias ja Ungaris. Igapäevaselt kombineerib ta oma artistikarjääri tiheda õpetajatööga Roomas. Carlo musitseerib pillimeister Mirko Migliorini tehtud kitarril.
Lovro Peretić on noor kitarrist, kelle muusikutee algas Zagrebi muusikakoolis professor Xhevdet Sahatxhija juhendamisel. Järgnevalt õppis ta Zagrebi muusikaakadeemias, veetes tudengina ka vahetusaasta Prantsusmaa muusikakõrgkoolis L’École Supérieure Musique et Danse Hauts-de-France – Lille, tema juhendajateks olid professorid Darko Petrinjak ning Judicaël Perroy.
Lovro on noorema generatsiooni üks paljulubavamaid kitarriste, seda kinnitavad mitmed tunnustused nii kohalikel kui ka rahvusvahelistel võistlustel:
Peretić on oma kodumaad Horvaatiat esindanud mitmetel märkimisväärsetel festivalidel, nende seas Moskvas toimuv “Vladimir Spivakov International Foundation’s festival” ning organisatsiooni EMCY üritus “Young Hearts for Music”. Lisaks oma solistikarjäärile kuulub ta mitmesse kammermuusika koosseisu, neist märkimisväärseimad on duo viiuldaja Katarina Kutnariga ning kitarriduo Evocación. Lovro on üles astunud koostöös erinevate sümfooniaorkestritega ning Zagrebi solistidega. Teda on tunnustatud Zagrebi ülikoolis rektori ning dekaani preemiaga.
George Tarltoni muusikutee algas juba poisipõlves Londoni poistekoori „Libera“ ridades lauldes. Koorilaul andis talle mitmeid võimalusi musitseerida televisioonis, salvestustel ning kontsertidel nii kodumaal kui ka võõrsil.
Iseseisvatest muusikaõpingutest kujunes ajapikku suur kirg muusika vastu, mis hiljem viis ta stipendiaadina õppima Robert Brightmore’i ja David Milleri juhendamisel Londoni Guildhall’i Muusika- ja Teatrikooli. George lõpetas kõrgkooli 2015. aastal kiitusega.
Peale õpinguid lõi Tarlton koos kolme Guildhall’i lõpetanud muusikuga koosseisu Mela Guitar Quartet. 2017. aastal ilmus neil koostöös klassikalise muusika plaadifirmaga Naxos CD Stephen Dodgsoni album „Guitar Chamber Works“ ning 2018. aastal nägi ilmavalgust kvarteti oma album „Pluck, Strum, and Hammer“. 2020. aastal ilmub neil ka teine album Naxos CD-ga, kus koosseis esitab Anthony Burgessi kitarrikvartette.
Muusiku tegemised ja saavutused:
David Fellegi alustas kitarriõpinguid 8-aastasena. Juba noores eas pälvis ta hulgaliselt auhinnalisi kohti mitmetel võistlustel. Gümnaasiumiealisena asus ta õppima Pécsi kunstide kooli. Noorel muusikul tekkis huvi kompositsiooni, muusikateooria ning solfedžo vastu. Et nende valdkondadega põhjalikumalt tutvuda, võttis ta neis lisatunde. See oli Fellegi jaoks tegus periood, mil ta võttis osa paljudest festivalidest, võistlustest ja meistriklassidest.
2014. aastal lõpetas David kooli Pécsis ning ühtlasi samal aastal võeti ta maksimumtulemusega õppima Franz Liszti nim. Muusikaakadeemiasse Budapestis professorite András Csáki ja József Eötvöse käe alla. Peale kiitusega bakalaureuseõpingute lõpetamist võeti ta vastu ka sama kõrgkooli magistriõppesse, mille muusik lõpetas 2019. aastal. Fellegi soov on olla edukas artist nii klassika- kui ka jazzivaldkonnas, püüeldes samal ajal oma karjääri poole ülikooliprofessorina.
Saavutused, meistrikursused:
Tiit Peterson